Informace

Slevy

ČAJE ČERNÉ

Černý čaj je čaj, který prochází delší dobou fermentace než zelený čaj, oolong (polozelený čaj) nebo bílý čaj. Ale všechny tyto druhy čajů jsou vyráběny z lístků Camellia sinensis. Černý čaj má silnější vůni a chuť než ostatní méně fermentované čaje. Zatímco zelený čaj ztrácí svoji vůni během roku, černý čaj si udrží svoji vůni i po někol...

Černý čaj je čaj, který prochází delší dobou fermentace než zelený čaj, oolong (polozelený čaj) nebo bílý čaj. Ale všechny tyto druhy čajů jsou vyráběny z lístků Camellia sinensis. Černý čaj má silnější vůni a chuť než ostatní méně fermentované čaje. Zatímco zelený čaj ztrácí svoji vůni během roku, černý čaj si udrží svoji vůni i po několik let. I když popularita zeleného čaje neustále roste, černý čaj i nadále zaujímá více než 90% čaje prodaného na Západě.

Černý čaj byl úplně poprvé vyroben v Číně, a to až v polovině 17. století. Černý čaj se stal se velmi oblíbeným a to hlavně v Anglii, kde je podáván s mlékem. Černé čaje obsahují zdraví prospěšné antioxidanty, které prokazatelně snižují cholesterol v krvi a vysoký krevní tlak. Kromě toho má černý čaj zvýšený obsah kofeinu, takže může plnohodnotně nahradit konzumaci kávy. Naopak je ještě vhodnější, umí zlepšit náladu a svojí trpkostí srovná žaludeční problémy.

Zobrazit

ČAJE ČERNÉ Počet produktů: 89

na stránku
Zobrazují se 1 – 12 z 89 položek
Zobrazují se 1 – 12 z 89 položek