Informace

KÁVA BEZ KOFEINU

Bezkofeinová káva

Bezkofeinová káva je káva bez kofeinu. Rozumí se tím káva se sníženým obsahem kofeinu. Dříve se bezkofeinová káva vyráběla odbouráváním kofeinu z upražené kávy. Kofein se z kávy dařilo odboura...

Bezkofeinová káva

Bezkofeinová káva je káva bez kofeinu. Rozumí se tím káva se sníženým obsahem kofeinu. Dříve se bezkofeinová káva vyráběla odbouráváním kofeinu z upražené kávy. Kofein se z kávy dařilo odbourat v desítkách procent. Úspěšnost a kvalita bezkofeinové kávy záleží na druhu, kvalitě káva a pražení. Dnes se káva bez kofeinu vyrábí již ze zelené kávy. Zelená káva se namáčí nebo postřikuje v rozpouštědlech, které uvolňují kofein z kávy. Tato metoda výroby bezkofeinové kávy je mnohem účinnější a kofein se daří odbourat až do 97 procent. Káva bez kofeinu je káva se sníženým obsahem kofeinu v rozsahu od několika desítek procent až téměř do sta procent. Vše záleží na způsobu zpracování, druhu kávy a výrobci.

 

Instantní bezkofeinová káva – instantní káva bez kofeinu

Instantní bezkofeinová káva se vyrábí metodou zamražování nebo sušení extraktu. Káva bez kofeinu instantní se připravuje jako klasická instantní káva a je vhodná na přípravu všech kávových specialit. Instantní bezkofeinovou kávu vyhledávají těhotné ženy, kojící ženy a lidé se srdečními problémy. Přejeme vám dobrou chuť u šálku bezkofeinové kávy.

 

Zrnková bezkofeinová káva – káva bez kofeinu zrnková

Zrnková káva – bez kofeinu je vhodná na přípravu všech druhů káv. Můžeme si kávu pomlet na požadovanou hrubost a dosáhnout tak maximální kvality výsledného šálku kávy. Čerstvě namletá zrnková bezkofeinová káva je zárukou exklusivního chuťového zážitku. Zrnková bezkofeinová káva je vhodná do automatických kávovarů tak i do gastronomických kávomlýnků.

 

Mletá bezkofeinová káva – káva bez kofeinu mletá

Pokud nemáte možnost namlet si svou bezkofeinovou kávu je pro vás mletá bezkofeinová káva ideální řešení. Mletá káva bez kofeinu se prodává v různě velkých baleních. Pro občasné použití je oblíbené porcované balení. Porcované balení je zárukou čerstvosti namleté bezkofeinové kávy. U mleté kávy musíme zvolit správnou hrubost mletí bezkofeinové kávy. Obecně můžeme říct, že bezkofeinová mletá káva je jemněji mletá – a to z důvodu kvalitního presování a získání kvalitního šálku bezkofeinové kávy. Pokud nám mletá bezkofeinová káva proteče rychle znamená to, že je káva příliš hrubě namletá na váš typ kávovaru a naopak pokud bezkofeinová káva teče pomalu nebo jen kape znamená to, že je káva bez kofeinu příliš jemně namletá. Přejeme vám lahodný šálek vaší bezkofeinové kávy

 

Bezkofeinové kapsle – bezkofeinové pody

Máte kávovar na kapsle? Zcela určitě existují bezkofeinové kapsle vhodné pro váš kapslový kávovar. Bezkofeinové kapsle můžou byt instantní káva nebo namletá bezkofeinová káva. Kapsle musíte vždy volit podle typu vašeho kávovaru a tvaru – druhu vašich kávových kapslí.

Bezkofeinové pody se vyrábějí ve dvou velikostech (kávový pod se liší podle průměru podu) a jsou to porcované kávy. Kávové pody bez kofeinu jsou obvykle balené po 18, 50 nebo 150 kusech.

Zobrazit

KÁVA BEZ KOFEINU Počet produktů: 1

Zobrazuje se 1 – 1 z 1 položky
Zobrazuje se 1 – 1 z 1 položky