Informace

Slevy

ČAJE ČERVENÉ

Červený čaj ( Rooibos)

Červený čaj ( Rooibos) je nápoj, připravovaný z keře čajovníkovec kapský z čeledi bobovitých. Už mnoho let je tento nápoj oblíbený v Jižní Africe, jeho popularita se rozšířila i do mnoha zemí celého světa. Čajovníkovec roste ...

Červený čaj ( Rooibos)

Červený čaj ( Rooibos) je nápoj, připravovaný z keře čajovníkovec kapský z čeledi bobovitých. Už mnoho let je tento nápoj oblíbený v Jižní Africe, jeho popularita se rozšířila i do mnoha zemí celého světa. Čajovníkovec roste jen na velmi malém území v Cederbergu v provincii Západní Kapsko. Rostlina čajovníkovce se vysazuje v únoru až březnu. První sklizeň této rostliny je za půl roku. Pak se sbírá do vaků a drtí se. Listy procházejí fermentací a získávají výraznou červenohnědou barvu. Vyrábí se také nefermentovaný „zelený“ rooibos. V Jižní Africe je úplně běžné pít červený čaj (rooibos )spolu s mlékem a cukrem, ale v ostatních částech světa se obvykle podává bez těchto přísad. Červený čaj (rooibos) voní sladce (a to i bez přidání cukru) a mírně ořechově. Červený čaj (rooibos) se připravuje v podstatě stejně jako černý čaj s tím rozdílem, že vůně je vylepšená delším vařením. Připravený nápoj je červenohnědé barvy, což vysvětluje, proč se rooibosu někdy říká „červený čaj“.

Červený čaj (rooibos) je velmi oblíbený v západních zemích, hlavně u zákazníků, kteří kladou důraz na zdravý životní styl, pro svůj velký obsah antioxidantů a minimální množství kofeinu. Někdy se červený čaj (rooibos) také míchá s různými přísadami a aromatickými bylinami.

 

 

Zobrazit

ČAJE ČERVENÉ Počet produktů: 8

Zobrazují se 1 – 8 z 8 položek
Zobrazují se 1 – 8 z 8 položek